Таку спільну робочу групу України та Комітету Регіонів ЄС було створено для допомоги з впровадженням реформи з децентралізації в Україні. Зокрема, її функція полягатиме в сприянні реалізації підготовленої реформи та наданні практичної допомоги з боку ЄС місцевим органам влади.
Під час засідання сторони обговорили прогрес впровадження Україною реформ із децентралізації влади та адміністративного устрою, зокрема на Львівщині. Як відомо в області уже утворено 25 об’єднаних територіальних громад. Колеги з Європейського Союзу поділилися власним досвідом та засвідчили готовність реалізувати спільні проекти з адаптації реформи децентралізації на місцях.
«Ми вітаємо таку ініціативу, яка сьогодні відбувається на Львівщині. Вірю, що коли Україна повернеться до Європи в якості дійсного члена Союзу, представники українських самоврядних структур також будуть членами шанованого товариства, – зауважив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – У нас наразі таких інституцій немає, ми зустрічаємося в межах своїх асоціацій місцевих рад для обговорення та вирішення актуальних питань. Ми б хотіли, щоб засідання у таких форматах та за участі наших Європейських партнерів на Львівщині відбувалися частіше і були розраховані на певний результат»
Як зазначивпрезидент Комітету регіонів ЄС Маркку Марккула,співпраця між та Україною буде продовжуватися, як в питанні впровадження реформи децентралізації, так і в реформуванні галузі охорони здоров’я та освіти. «Ми готові надавати консультативну допомогу фахових експертів та проводити тематичні тренінги на місцях», – додав він.
Як відомо, Комітет регіонів – це консультативний орган Ради ЄС і Комісії, який готує висновки з усіх питань, що зачіпає інтереси регіонів. Комітет складається з 344 членів – представників регіональних і місцевих органів, повністю незалежних у виконанні своїх обов’язків.
Інформація з сайту Львівської обласної ради