На виконання наказу ГУ ДФС у Львівській області від 05.10.2015 № 636, Старосамбірське відділення Самбірська ОДПІ надає інформацію для розміщення на субсайті.
24.03.2016 в приміщенні Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему – «Актуальні питання стосовно подання декларації про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році.» . Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»,на які дав відповідь завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Дмитрук В.Б.
1.Чи були внесені зміни до декларації про майновий стан і доходи?
Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 затверджено нову форму декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.
Відтак, для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема, від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору в одній податковій звітності. Для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.
Тепер додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:
– отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;
– операціях з інвестиційними активами;
– отриманні іноземних доходів;
– визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.
Значна кількість інформації, яка раніше заповнювалась в додатках, наразі відображається в самій декларації.
Так, інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається в декларації.
Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку раніше заповнювали декларацію і додаток, в якому визначали реквізити всіх первинних документів за понесеними витратами. Тепер такі фізичні особи заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.
Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в додатку без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.
Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатку відображається в декларації.
2.Які строки подання декларації?
Відповідь: Нова декларація передбачає визначення категорії, до якої відноситься платник податків (рядок 8 розділу І декларації): громадянин; особа, яка проводить незалежну професійну діяльність; підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).
Нагадуємо, що податковим законодавством установлені такі строки для подання декларації:
громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;
підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).
3.Які основні випадки подачі платником декларації про майновий стан та доходи?
Відповідь: Платники податків обов’язково повинні подати декларацію у випадках отримання:
4.В яких випадках декларація про майновий стан і доходи не подається?
Відповідь: Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно: від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ; зазначені у підпункті “є” пункту 176.1 статті 176 ПКУ доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Начальник
Самбірської ОДПІ І.В. Малецький