ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
В Старосамбірській ЦРЛ пройшов тренінг для працівників первинної ланки медичної допомоги
Дата новини: 2018-03-28

В СТАРОСАМБІРСЬКІЙ ЦРЛ ПРОЙШОВ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ

ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Тягар неінфекційних захворювань (НІЗ) є домінуючим викликом  для громадського здоров’я кожної з країн-членів Європейського регіону , включаючи Україну. В Україні, за офіційними статистичними даними, що надані Державною службою статистики України НІЗ є причиною смерті майже у 86% випадків від показника щорічної смертності.

Щоб знизити передчасну смертність від неінфекційних захворювань шляхом профілактики та лікування, а також зміцнити  психічне здоров’я та благополуччя населення  МОЗ України та ВООЗ ініціювали проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Загальною метою проекту є покращення благополуччя населення України шляхом зниження захворюваності та смертності, що пов’язані  з неінфекційними захворюваннями, а саме  із серцево-судинними захворюваннями.         

В рамках цього проекту в Старосамбірській ЦРЛ відбувся дводенний «Основний тренінг для первинної ланки медичної допомоги щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету». 

З великим зацікавленням сімейні лікарі, фельдшери амбулаторій ЗПСМ прослухали наступні теми:

  1. Національні протоколи щодо профілактики та ведення серцево-судинних захворювань і цукрового діабету.
  2. Рекомендації щодо здорового способу життя. 
  3. Обмін речовин. Визначення індексу маси тіла
  4. Артеріальний тиск та цукровий діабет (теорія та практика)

Цю інформацію для них донесли група тренерів: О.М.Яковлева – головна медична сестра комунальної 6-ої міської поліклініки м.Львова, та О.М.Торська – лікар-терапевт, викладач медичного коледжу післядипломної освіти м.Львів.

В роботі тренінгу прийняли участь 16 лікарів та 20 середніх медпрацівників первинної ланки району.

viber image2 viber image4

Переглядів: 244