ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
В Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія»
Дата новини: 2017-04-27

Днями у Старосамбірському відділенні  Самбірської ОДПІ фахівці  сектору податків і зборів з фізичних осіб  провели сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Деклараційна кампанія 2017”. Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на “гарячу лінію”:

  1. 1. Які витрати включаються до податкової знижки за 2016 рік?

Відповідь: Перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки визначено у пункті 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Фізична особа – платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2016 року такі фактично здійснені ним протягом звітного року витрати:

– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання платника або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), який не отримує заробітної плати;

– сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання ) доступного житла та процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом.

– сума коштів, переданих платником у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям;

– сума витрат на сплату страхових платежів;

– сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– сума витрат, пов’язаних з усиновленням дитини;

– сума витрат пов’язаних з переобладнанням транспортних засобів;

Скористатися правом на нарахування податкової знижки можливо шляхом надання фізичною особою – платником податку податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік.

Зауважуємо, якщо громадянин до кінця поточного року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2016 року, то таке право на наступні роки не переноситься.

  1. Кому обов’язково слід подати декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідь:  Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

– від осіб, які не є податковими агентами (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

– від надання рухомого майна або нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), якщо орендар та орендодавець фізичні особи;

– інвестиційний прибуток;

– будь-які іноземні доходи;

– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума протягом 2016 року перевищує 1930 грн.;

– доходи у вигляді спадщини та подарунків, які підлягають обов’язковому декларуванню та при нотаріальному посвідченні яких податок не сплачувався;

– в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду тощо.

  1. Які терміни подання декларація про майновий стан та доходи у 2017 році?

Відповідь: Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017.

  1. Який термін подання податкової декларації для отримання податкової знижки у 2017 році?

Відповідь: Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію – по 31 грудня (включно) 2017 року.

  1. 5. Які терміни сплати податкового зобов’язання?

Відповідь: Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року.”

 

Начальник

Самбірської ОДПІ                                                                          І.В. Малецький

гаряча лінія

Переглядів: 303