ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
“ВЕЖА ПАМ’ЯТІ”. Прийди і пом’яни!
Дата новини: 2017-08-18

  27 серпня 2017 року у с. Недільна Старосамбірського району відбудеться  урочисте відкриття і освячення величного монументу зі вшанування пам’яті учасників національно-визвольної боротьби за волю України – «Вежі пам’яті» – дерев’яної бойківської вежі-дзвіниці, увінчаної хрестом, аналогів якій немає в Україні.

    Значимість цієї події підкреслює те, що в  період політичної агресії та військових загарбницьких дій на території нашої Батьківщини, особливо важливою є підтримка національно-патріотичного духу, шляхом популяризації місць пам’яті української визвольної боротьби, збереження історико-культурної спадщини українського народу та підвищення рівня національно-патріотичного виховання молодого покоління.

 В програмі заходу:

8.00-11.30  

Богослужіння у храмах району

11.30-12.00

Збір учасників заходу біля пам’ятника С.Бандери,       

м. Старий Самбір

12.00-13.00

Переїзд з м. Старий Самбір до с. Недільна

13.00-17.00

Виставка-екскурс історії української визвольної боротьби у музеї  Кирила Осьмака

13.00-13.20

Поминальна екуменічна панахида біля могили сотнику “Бурлаці”

13.20-14.30

Піший похід учасників заходу до “Вежі пам’яті” на г. Діл

14.30-15.00

Поминальна екуменічна панахида полеглим борцям за волю України на г. Діл

Освячення Вежі пам’яті

15.00-17.30

Урочиста академія:

– свято патріотичної пісні

– реєстрація рекорду “Вежі пам’яті” в “Книзі національних  рекордів України”

– спецпогашення марки “Вежа пам’яті”

– реконструкція бою 1943 року

Щиро запрошуємо всіх небайдужих віддати шану Героям, які поклали життя за волю України! 

Афіша_2017_2       Історична довідка 

  Події,  які відбувались в селі Недільна (пароль “Київ”) та його околицях, в часи підпілля є важливою сторінкою в історії творення Української Держави. 11-15 липня 1944 року тут, біля г.Діл, під охороною відділів УПА відбулися установчі збори УГВР (Української Головної Визвольної Ради) — органу, який оголосив себе “верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі”, і який ухвалив демократичні засади державно-політичного життя і соціально-економічну програму майбутнього устрою України. Також на цій території діяла підстаршинська школа УПА. Вишколи тривали від 289 до 400 годин. Навчання проводили з врахуванням усіх вимог тогочасної військової педагогіки.  29 листопада 1943 року відбувся бій підрозділів УПА із німецькими регулярними військами, який увійшов у десятку боїв УПА з фашистськими загарбниками.  В бою загинуло 43 наших хлопців та 256 солдатів Третього Рейху.

  Наступного дня після бою селянами на горі Діл було захоронено тіла захисників та висипано могилу, а сьогодні над нею височіє Вежа Пам’яті.

  Ідея будівництва Вежі належить Ігорю Піхоцькому, уродженцю с.Недільна, депутату Старосамбірської районної ради багатьох скликань від Старосамбірської районної організації Народного Руху України та багаторічному очільнику Старосамбірської районної ради, на жаль, вже покійному, Володимиру Горбовому.

  Втілення задуму в життя стало можливим завдяки Олесю Дзиндрі – відомому львівському архітектору, скульптору, засновнику Музею Ідей, який розробив проект унікальної дерев’яної споруди.

  Перші роботи на г.Діл розпочалось у 2009 році. До будівництва долучились працею рук сотні людей доброї волі з різних куточків України, а також коштами – меценати, спонсори, громадські діячі, установи, організації, парафіяльні громади.

  Творці вірять, що Вежа Пам’яті стоятиме до тих пір, допоки наш народ пам’ятатиме і шануватиме своїх героїв і своїм дзвоном закликатиме ще не одне покоління українців  пом’янути пам’ять тих, хто загинув, щоб вони жили.

Переглядів: 410