ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбулася позачергова XIV сесія районної ради
Дата новини: 2012-07-07

У четвер, 5 липня 2012 р., площа перед адміністративною будівлею Старосамбірської районної ради заповнилась небайдужими людьми, яким болить прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики». Саме тут, о 10.00. год. словами гімну «Ще не вмерла Україна» була відкрита позачергова XIV сесія районної ради. Спільно, з Старосамбірською районною радою свої відкриті сесії провели і депутатські корпуси громад району, зокрема: Білицька с/р, Болозівська с/р, Великосільська с/р, Великолінинська с/р, Великосушицька с/р, Волянська с/р, Волошинівська с/р, Головецька с/р, Грозівська с/р, Лютовиська с/р, Мшанецька с/р, Новоміська с/р, Слохинівська с/р, Солянуватська с/р,  Стар»явська с/р, Страшевицька с/р, Стрілківська с/р, Стрільбицька с/р, Тарнавська с/р, Терлівська с/р, Тершівська с/р, Торчиновицька с/р, Тур»ївська с/р, Чаплівська с/р, Нижанковицька сел./р, Старосолянська сел./р, Добромильська м/р та Старосамбірська м/р. Приємно відзначити, що тут були присутні і представники громадських організацій, члени громади Старосамбірщини і простий люд, які, ховаючись від палючого сонця у затінку дерев, з болем у серці слухали виступи своїх обранців.

Із початковим словом до громади звернулись всечесніші отці Михайло Николин та Іоан Білик, голова Старосамбірської районної ради, представник Фракції Народного Руху України,- В. Горбовий,  обласні депутати від Старосамбірщини  М. Гичка та  Ю. Войтів,  голова Старосамбірської РДА, член Партії регіонів,- В. Цегенько, голова Фракції ВО «Свобода» – М. Пацай,  лідер фракції «Наша Україна» – С. Цебак, голова Фракції «Справедливість» – М. Нискогуз, лідер Фракції «КУН» і найстарший депутат Старосамбірської районної ради – В. Васюта, голова Фракції «Батьківщина» – О. Пупа, лідер фракції «За Україну!» – С. Ковальчук та член партії «Фронт змін» П. Юрчик.
Зі словами заклику непоборності до учасників мітингу звернувся районний поет – Володимир Пішко та депутат І скликання районної ради – С. Полюга.

Всі виступаючі були єдиними у своїх промовах – це одноголосне засудження прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики» і заклик до єдності і протистояння, до того, щоб кожен із нас, у найвіддаленішому куточку Старосамбірщини задумався над тим, у якій державі завтра будуть жити його діти і внуки, та якою мовою вони заговорять завтра!

Депутатський корпус Старосамбірської районної ради, разом з депутатами сільських, селищних і міських рад району ухвалили Звернення до Президента України  щодо неприпустимості підписання та відміну Закону України «Про засади державної мовної політики» та   Відозву до українців (текст яких подаємо нижче)

Звернення до Президента України
щодо неприпустимості підписання та відміну Закону України
«Про засади державної мовної політики»

3 липня 2012 року у сесійній залі Верховної ради України, незважаючи на суцільні порушення Закону України ««Про Регламент Верховної Ради України» від 10.02.2010 № 1861-VI та  низки статей Конституції України, у другому читанні був прийнятий законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики».
Зазначений закон був прийнятий без внесень будь-яких змін і поправок, запропонованих до нього (в сумарній кількості бл. 2600), і містить норми, які відверто спрямовані на мовний розкол української нації та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, встановлення підґрунтя для двомовності роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов»язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.
Однак найбільш руйнівних змін правового регулювання у відповідності до змісту цього документу зазнала початкова та середня освіта – в усіх початкових та загальних середніх навчальних закладах передбачений обов»язок вивчення так званої мови регіонального спілкування, а у державних і комунальних загальноосвітніх закладах з навчанням регіональними мовами вивчення предметів заплановано провадити виключно регіональними мовами окрім власне предмету української мови та літератури. В аналогічному руслі цей законопроект регулює порядок застосування мов у всіх інших важливих сферах життя суспільства та держави.
Слід наголосити, що у пояснювальній записці до законопроекту ініціатори – народні депутати від фракції Партії Регіонів Колєсніченко В.В. та Ківалов С.В. відкрито зазначали, що у випадку прийняття цього законопроекту російська мова стане регіональною в 13 регіонах з 27 – у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим і мм. Києві та Севастополі.
Вважаємо такі законодавчі ініціативи відповідних суб»єктів є очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування та поглиблення відтворення української мови як єдиної державної мови та спробою грубого порушення вимог  ст. 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
Враховуючи вищесказане, з огляду на загрозу впровадження засобів штучного встановлення двомовності на території України, вимагаємо від Президента України  Януковича Віктора Федоровича ветувати Закон України «Про засади державної мовної політики» як такий, що істотно суперечить вимогам Конституції України, гарантом якої він виступає,  та несумісний з основами суверенітету держави.

ВІДОЗВА ДО УКРАЇНЦІВ

Рубікон перейдено! Третього липня Партія регіонів, комуністи та народна партія у безпрецедентно незаконний спосіб проголосувавши законопроект «Засади мовної політики», посягнули на душу народу і єдиний гарант незалежності держави – мову. Паралельна мова – це паралельна держава на тій самій території, а отже, неминучий антагонізм між окупованим та окупантом. Щоб знищити українців в Україні, треба знищити їхню мову.
Звертаємося до Президента, Генеральної Прокуратури, Служби Безпеки України зупинити брутальний процес руйнування основи Української Держави.
Вимагаємо від керівників обласних і районних державних адміністрацій дати публічну оцінку подіям 3-го липня, звернутися до Президента України з вимогою не підписувати українофобський закон або подати у відставку зі своїх посад.
Закликаємо громадськість бойкотувати членів прорежимних партій, а також бути готовими до виїзду до Києва для участі в акціях протесту та відстоювання своїх прав.
Задля власного мовного дому і незалежної соборної Української Держави мобілізуймося на безстрокові акції протесту. Зберімося разом, аби засвідчити панування на власній землі, невпинність нашої боротьби та втіленість у власній мові!
Ми – нація, що завжди знаходила сили на повстання у час найбільшої суспільної темряви. Ми прийняли виклик українофобів і неминуче їх поборемо.
Ставаймо на захист своєї мови, своєї держави, своєї свободи! Врятуймо мову – мова врятує нас!

Переглядів: 404

Коментарі новини: «Відбулася позачергова XIV сесія районної ради»