ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбулось засідання комісії з питань дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати
Дата новини: 2016-08-18

круглий стілНещодавно в Старосамбірському відділенні Самбірсьської ОДПІ  відбулось засідання комісії з питань дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати. В засіданні взяли участь  завідувач  сектору податків і зборів з фізичних осіб Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ Віктор  Богданович Дмитрук, та перший заступник голови Старосамбірської РДА Ігор Володимирович Жук, і cекретар  Старосамбірської міської ради Ліда Петрівна Сідак.

            В ході засідань проведено заслуховування-співбесіди з платниками, які нараховували заробітну плату менше встановленого чинним законодавством мінімуму. В результаті співбесід з’ясовано причини виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, а саме: у 7 суб’єктах господарювання (юридичних та фізичних осіб) в штаті числяться працівники, які знаходяться у декретній відпустці і відповідно заробітна плата даним працівникам не проводиься; у 10 суб’єктах господарювання (юридичних та фізичних осіб) проводилося прийняття-звільнення працівників у одному місяці; 12 суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб) повідомили про збільшення розміру виплати заробітної плати.

            Також, наголошено, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено такі соціальні стандарти: мінімальна зарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня – 1378 грн., з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн. Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.

17/08/2016

 

Начальник

Самбірської ОДПІ                                                                          І.В. Малецький

 

Переглядів: 315