ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
Дата новини: 2017-05-30

Нещодавно у виконавчому комітеті Старосамбірської міської ради відбулося чергове засідання комісії  з питань  легалізації виплати заробітної  плати та зайнятості населення. Засідання проходило за участю головного державного інспектора управління Держпраці у Львівській  області Мирона Лизана, представників контролюючих органів, державних цільових фондів, структурних підрозділів виконавчого комітету Старосамбірської міської ради.На комісії було заслухано 8 представників підприємств, установ, організацій та підприємців, працівники яких, згідно поданої звітності за лютий 2017 року, за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, мали нараховану заробітну плату менше мінімального рівня.  Окрім того, з підприємцями проведено превентивно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання умов законодавства про працю, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно. Разом з тим, комісією проведено 5 комісійних обстежень в СГД щодо легалізації робочих місць та детінізації заробітної плати.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у  Львівській області Мирон Лизан звернув увагу на дотриманні підприємцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, який з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень, про зміни в законодавстві про працю, а також про посилення відповідальності за порушення в сфері праці. Наголосив, що вимоги щодо оплати праці не нижче мінімального рівня діють щодо кожного працівника незалежно від стажу роботи, освіти та особливостей роботи. У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність. Крім того, відповів на запитання присутніх стосовно дотримання трудового законодавства, оплати праці, проведення індексації доходів громадян та інше.  А також надав роз’яснення відмінності трудового договору від цивільно-правового договору.

Інші представники комісії також звернули свою увагу на дотриманні підприємцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Надали роз’яснення щодо застосування Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Наголосили на тому, що у разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність.

На завершення Старосамбірський міський голова   Ігор  Трухим  вкотре нагадав, що питання детінізації заробітної плати, легалізації робочих місць та виплати заробітної плати у розмірі меншому за передбачений законодавством рівень перебувають на постійному контролі виконавчого комітету міської ради.

Повідомив, що для суб’єктів господарювання та мешканців міста постійно, зі сторони органу місцевого самоврядування спеціалістами відділу з питань праці управління економіки, проводиться через засоби масової інформації, в телефонному режимі та в процесі комісійних обстежень СГД інформаційно-роз’яснювальна робота щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Крім того наголосив на тому, що всім працівникам важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» – це не тільки неотримання соціальних пільг, виплат, а і мізерна пенсія на старість.

Кожного підприємця проінформовано про зміни розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року та вручено інформаційні листівки щодо превентивних заходів з питань дотримання законодавства про працю.

 

Начальник Самбірської ОДПІ                                      І.В. Малецький

Без названия

Переглядів: 286