ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбулося засідання районної Асоціації місцевих рад “Ради Старосамбірщини”
Дата новини: 2017-02-06

  gerbss copy3 лютого поточного року, в сесійній залі Старосамбірської районної ради, відбулося засідання Районної Асоціації місцевих рад “Ради Старосамбірщини” за участю представників Львівського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад.

  До порядку денного засідання було включено ряд важливих та актуальних питань, а саме:

  • Про курсування електропотяга «Львів-Сянки».
  • Про збереження відділень «Ощадбанку» в селах Нове Місто, Міженець та Скелівка.
  • Про погодження проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов КМУ від 09.03.2006 р. № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ.
  • Про формальну боротьбу з корупцією.
  • Про роль та завдання Львівського РВ ВАССР в умовах проведення децентралізації.
  • Про проектну діяльність ОМС, участь в програмах, залучення додаткових коштів.
  • Про створення ОСН, основні засади Закону України «Про співробітництво територіальних громад»
  • Про основи комунікацій між ОМС та Львівського РВ ВАССР.

       Активне обговорення викликало питання щодо рішення «Львівської залізниці» з лютого поточного року припинити  курсування електропотяга «Львів-Сянки» з відправленням із міста Львів о 9.30 год., о 12.38 год. та о 17.55 год. Враховуючи постійне здорожчання вартості проїзду на приміських та міжміських автобусних маршрутах та з метою зменшення соціальної напруги серед мешканців Старосамбірського району, голови місцевих рад вирішили не допустити зняття електропотяга з маршруту, який вкрай необхідний мешканцям району для вирішення щоденних проблем та рекомендували голові Старосамбірської районної ради скерувати відповідні звернення  в.о.начальника регіональної філії «Львівська залізниця»  ПАТ «Українська залізниця» Грунику І.С., голові Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Дубневичу Я.В, депутату Львівської обласної ради Гичці М.М, голові Львівської обласної ради Ганущину О.О., голові Львівської обласної державної адміністрації Синютці О.М., голові Турківської районної ради Лозюку В.О., голові Самбірської районної ради Кімаку В.В., голові Пустомитівської районної ради Гичці Г.Г.

  Районною Асоціацією місцевих рад “Ради Старосамбірщини” також прийнято рішення та погоджено звернення Старосамбірської районної ради у вищі інстанції з питань:

– збереження відділень «Ощадбанку» в селах Нове Місто, Міженець, Скелівка;

– погодження проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов КМУ від 09.03.2006 р. № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ»;

– збільшення ставки Держмита (на сьогодні це 0,33коп);

– передачі на обслуговування  «Старосамбірського райавтодору» доріг, які знаходяться на території Старосамбірського району та бази в с.Стрілки, що перебувають у розпорядженні Турківського ДЕД;

– формальну боротьбу з корупцією.

  В невимушеній атмосфері голови місцевих рад Старосамбірщини спілкувалися з представниками Львівського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад.  Голова відділення Роман Гладій  проінформував присутніх про роль та завдання Львівського РВ ВАССР в умовах проведення децентралізації; піар-менеджер  регіонального відділення Наталія Горохова розповідала про основи комунікацій між органами місцевого самоврядування та Львівським РВ ВАССР; виконавчий директор Львівського РВ ВАССР Тарас Баранецький заохочував присутніх до проектної діяльності, участі в програмах для залучення додаткових коштів; керівник юридичного блоку регіонального відділення Марія Дзюпин розповідала про основні засади Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

  З метою ефективної співпраці між районною та обласною Асоціаціями в напрямку вирішення проблемних питань з низу до гори, голова районної ради Тетяна Терлецька озвучила та запропонувала до вирішення такі основні проблеми: лісокористування – до місцевих бюджетів не надходять відрахування за вирубку лісів; люди пенсійного віку – левова частка працівників бюджетної сфери; гірським районам необхідна окрема державна Програма підтримки розвитку гірських регіонів.

Переглядів: 373