ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбулися поминальні заходи в урочищі “Саліна”
Дата новини: 2017-06-26

У неділю, 25червня, в урочищі «Саліна» поблизу м.Добромиль Старосамбірського району відбулися скорботні заходи зі вшанування пам’яті близько 3600 жертв НКВД, вбитих та замордованих в соляних шахтах. 
Розпочалися скорботні заходи із екуменічної молитви за безневинно убієнними в’язнями Перемишьської тюрми та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС.

З центра міста скорботна процесія усіх церковних громад м. Добромиля, громадських організацій, представників підприємств , установ і організацій району та області пішою ходою пройшла в урочище «Саліна», де відбувалися основні заходи з вшанування пам’яті жертв комуністичного терору. 

 Під стінами колишньої тюрми та під час пішої ходи на «Саліну», під звуки пострілів, плачу та зойків до глибини душі, мабуть, кожного сколихнули відтворені події тодішнього часу учнями Стрільбицької школи І-ІІІ ступенів.

IMG_2327 IMG_2328 IMG_2336 IMG_2361 IMG_2384 IMG_2408 IMG_2411 IMG_2412 IMG_2434                                                                    IMG_2513

В урочищі на “Верхній могилі” та «Нижній могилі» відбулися поминальні панахиди та покладали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС.

На «Нижній могилі» екуменічну поминальну панахиду відслужили Преосвященний Владика Ярослав (Приріз) Єпископ  Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та Високопреосвященний архієпископ Дрогобицький і Самбірський Владика Яків. Після панахиди владики звернулися до скорботної громади та просили присутніх задуматися над маштабами трагедії «Саліни». «Саліна» – місце для молитви. Закликали представників влади надалі вшановувати пам’ять невиноубієнних в ур.«Саліні» не на районному чи регіональному рівні, а на державному рівні. Спільно з Владниками до молитви приєдналися священнослужителі Української Греко-Католицької церкви, Української Православної церки Київського патріархату та Української Автокефальної Православної церкви.

IMG_2542 IMG_2583 IMG_2587 IMG_2612 IMG_2624 IMG_2630 IMG_2635                                                                   IMG_2641  

Серед гостей заходу були: депутат Верховної Ради України – Андрій ЛОПУШАНСЬКИЙ, делегація Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, делегація Мостиської районної ради, делегація Самбірської районної ради та райдержадміністрації, делегація Городоцької районної ради, голова Старосамбірської районної ради.

Про «Біль Саліни» у своїх виступах згадували і голова Львівської обласної державної адміністрації Олег СИНЮТКА, і перший заступник голови Львівської обласної ради – Володимир ГІРНЯК, депутат Львівської обласної ради Михайло ГИЧКА.

Про тодішні події зачитували уривки з кижки Марії Прокопець “Біль Саліни” пластуни станиці Старий Самбір.

Звучали скорботні пісні у виконанні народного аматорського колективу народної хорової капелли  «Світанок», народного аматорського колективу вокального ансамблю «Росинка» та народного аматорського колективу ансамблю музики і пісні «Заспів».

IMG_2684 IMG_2696

IMG_2697

На завершення до скорботної громади звернулися голова Старосамбірської районної ради Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА та Добромильський міський голова Юрій ПЕТРИК, які подякували усім за спільну молитву. Голова районної ради у своєму слові зауважила, що «доки ми будемо приходити в це місце з молитвою і приводити сюди дітей, доти пам’ять про невинно замордованих комуністичним та тоталітарним режимами буде живою».

 

Переглядів: 330