ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Дата новини: 2018-07-10

В Старосамбірському відділенні Самбірської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей оподаткування фізичних осіб – підприємців. На запитання платників відповідав в.о заступника начальника-начальника Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Дмитрук Віктор Богданович. Чи має право платник податків надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені через «Електронний кабінет»? Відповідно до п. 5 Порядку взаємодії територіальних органів ДФС України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146, повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення. В заяві платнику необхідно зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку. Надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі платники податків можуть за допомогою приватної частини Електронного кабінету / меню «Листування з ДФС». Детально дізнатись про роботу Електронного кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача у меню Допомога відкритої частини Електронного кабінету. Що потрібно зробити підприємцю – «спрощенцю» у разі зміни місця здійснення діяльності? До реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, місце провадження господарської діяльності. Платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву, до якої, зокрема, включаються відомості про зміну місця провадження господарської діяльності. Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни ( п.298.5 ст.298 ПКУ). Платниками єдиного податку третьої групи заява подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни ( п.298.6 ст.298 ПКУ). Чи відображає ФОП на загальній системі оподаткування в Книзі обліку доходів та витрат суму акцизного збору з реалізованих підакцизних товарів? Підпунктом 177.3.1 п. 177.3 ст. 177 Податкового кодексу визначено, що не включаються до доходу фізичної особи – підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзі обліку доходів і витрат, форма та Порядок ведення якої затверджені наказом Міндоходів України 16.09.2013 № 481. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку). Форма Книги не передбачає відображення фізичною особою – підприємцем доходу, який не включається до загального оподатковуваного доходу такої фізичної особи – підприємця. Таким чином, суми акцизного податку з реалізованих фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включаються до його доходу та витрат, тому не відображаються в Книзі.

Член комісії з реорганізації

В.о заступника начальника-

Начальника Старосамбірського

відділення Самбірської ОДПІ ГУ ДФС

у Львівській області                                                     Дмитрук В.Б.

1111

Переглядів: 1