ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Відбувся семінар – тренінг на тему: “Підготовка та управління проектами місцевого розвитку”
Дата новини: 2015-12-28

5999999 У Старому Самборі  відбувся  семінар – тренінг для місцевих голів, депутатів та керівників району на тему: «Підготовка та управління проектами місцевого розвитку».

Організаторами семінару були Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та Старосамбірська района рада.

Основним завданням семінару було побудувати алгоритм підготовки успішного проекту. Зокрема, детальна увага приділялася визначенню проблеми та оцінки потреб громади, постановці мети та завдань проекту, розробки плану діяльності по проекту.

Виконавчий директор АОМС –  Галина Литвин, зауважила,  що насампред  під проектом у публічній сфері розуміють комплекс взаємопов’язаних логічно-структурованих завдань і заходів, упорядкованих у масштабі часу, які спрямовані на розв’язання найважливіших проблем розвитку держави, окремих галузей економіки, адміністративно-територіальних одиниць чи територіальних громад, організацій та установ і здійснюються в умовах фінансових та інших ресурсних обмежень у визначені терміни.

Представники громад отримали консультації по складанню бюджету проекту, були ознайомлені із процедурою оцінювання проектів та моніторингом результатів проекту після його впровадження.

Під час семінару учасники проекту  мають можливість ознайомитися з методами пошуку партнерів, особливостями опрацювання та підготовки проектної ідеї. Розглядалося питання міжнародної технічної допомоги, яка надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями. Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки та Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР.

Учасники семінару могли спілкуватися у режимі запитання –відповіді. Треба відзначити, що такий досвід буде корисним для громад району, а подібні заходи сприяють переданню кращих практик з управління проектами територіальним громадам Старосамбірщини. 

 

Переглядів: 362