ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ E-HEALTH В МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ
Дата новини: 2017-11-14

9 листопада представники КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ», а саме: Дук О.М. – заступник головного лікаря з економічних питань та Голубінка Л.В. – завідувач інформаційно-аналітичним відділом, взяли участь у навчальному семінарі по впровадженню електронної системи e-Health у м.Львові. Захід організований проектним офісом e-Health при Міністерстві охорони здоров’я України. Впровадження e-Health спрямоване, насамперед, на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти, в свою чергу, обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися.

Отже, e-Health дозволить ефективно витрачати державні кошти та розвивати систему охорони здоров’я. Навчальний семінар включав в себе кілька модулів:

1. Загальний огляд електронної системи eHealth. Етапи запуску eHealth. Верифікація;

2. Юридичний блок. Основні правові документи, що регулюють питання системи / Правова база на етапі тестової експлуатації;

3. Фінансова модель. Опис нової фінансової моделі первинної ланки. Порівняльний аналіз бюджету ПМСД в місяць на основі “червоних” і “зелених” списків пацієнтів. (Проводить Харківська Експертна Група);

4. Технічні аспекти eHealth. Ролі працівників закладу ПМСД в eHealth. Етапи впровадження eHealth в закладі ПМСД; Медичні інформаційні системи (МІС), визначення та функції, список МІС, які пройшли тестування і приєдналися до системи eHealth.

Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Зараз e-Health реалізується в тестовому режимі – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків. «Зворотній зв’язок допомагає робити e-Health кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів для нас – на вагу золота», – зазначила Світлана Котляревська, керівник напрямку роз’яснень e-Health.

Лікарів навчали покроковому підключенню до системи e-Health: вибір МІС (медична інформаційна система), реєстрація лікаря та реєстрація Декларації. Також в рамках семінару відбувся прес-брифінг.

img_7983 img_7975

Переглядів: 268