ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Всесвітній тиждень імунізації в Україні 24 – 30 квітня 2017 року .
Дата новини: 2017-04-26

  Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно в останній тиждень квітня з метою популяризації використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб людей будь-якого віку.

  Імунізацію визнано найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, яка на сьогодні дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних хвороб. Досі 19,4 мільйона малюків залишаються не вакцинованими, щорічно 1,5 млн. дітей помирають від інфекційних хвороб, які можливо було попередити.

Без названия (3)Що таке вакцинація та чому для дитини важливо робити щеплення? Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби. Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням —у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернативи вакцинації немає.

Календар профілактичних щеплень в Україні. Проведення профілактичних щеплень в Україні регламентовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні.»

Без названия (4)У Львівській області закуплено вакцину проти вірусу, що викликає рак шийки матки. В 2007 році в Україні було зареєсторовано вакцину церварікс проти папіломи вірусу людини, який викликає рак шийки матки у дівчат та жінок. Найкращий спосіб вберегти своє здоров’я – це попередження захворювання, тобто профілактика. Дана вакцина відноситься до первинної профілактики виникненню раку шийки матки. Рак шийки матки – основна причина смертності серед жінок репродуктивного віку. У Львівській області за минулий рік виявлено 233 випадки раку шийки матки, з них 34 – у занедбаній стадії (14,6%). Вікова категорія від 40-44 років найбільше підлягає ризику. Лариса Костюченко, головний позаштатний спеціаліст Департаменту з дитячої імунології, наголосила на важливості вакцинації проти раку шийки матки та представила регіональну програму захисту по профілактиці цієї хвороби. «Близько 4 тисяч жінок щорічно хворіють на рак шийки матки, 6 жінок помирає кожного дня. Тому профілактика раку шийки матки в дівчаток зараз є надзвичайно важливою. За кошти обласного бюджету закуплено 4,5 тис. доз вакцини, планується охопити 2250 дівчаток, віком від 11-14 років». Безкоштовна вакцинація дівчат проти раку шийки матки проводиться в ЗУСДМЦ м. Львів, вул. Дністерська, 27, після попереднього огляду лікарем – педіатром.

За детальнішою інформацією просимо батьків звертатись у дитячу консультацію КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ».

«Проінформовані, вакциновані, захищені».

КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ»,

Лікар-педіатр Шума С. І.

Переглядів: 317