ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Єдинник припинив діяльність – що з платою за землю?
Дата новини: 2019-06-21

Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розд. XIV Податкового кодексу України (п.269.2 ст.269). Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку третьої групи для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України).

          Тобто, у разі тимчасового припинення господарської діяльності юридична особа – платник єдиного податку третьої групи не використовує для провадження господарської діяльності свої земельні ділянки, а тому не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку.
         Отже, юридичні особи – платники єдиного податку – власники земельних ділянок (землекористувачі на правах постійного користування земельними ділянками) у разі тимчасового припинення господарської діяльності сплачують земельний податок на загальних підставах.

 

Начальник Старосамбірської ДПІ                                                       

Самбірського управління ГУ ДФС

 у Львівській області                                          В.Дмитрук

завантаження (1)

 

Переглядів: 31