ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Запитання та відповіді щодо оподаткування ПДВ
Дата новини: 2017-06-15
  1. Питання : Які особи підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ?

Відповідь: – особа протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи..

– особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона 1000000 гривень, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує .

 

  1. Які операції платників податку є об’єктом оподаткування ПДВ?

Відповідь: Операції  з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України,

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, 

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

 

3. Які ставки встановлено для оподаткування ПДВ?

Відповідь:Ставки :

а) 20 відсотків;

б) 0 відсотків;

в) 7 відсотків по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів

 

  1. Кому надається право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних ?

Відповідь:Виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ.

 

  1. Які податкові (звітні) періоди встановлено для подання звітності з ПДВ?

Відповідь:Місяць та квартал.

 

  1. Скільки календарних днів встановлено для подання декларації ПДВ за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю?

Відповідь:Протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

12/06/2017

 

  1. Питання: Які терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

Відповідь:

Реєстрація платниками податку податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

 

  1. Питання: Протягом якого терміну можливо зареєструвати податкові накладн в ЄРПН?

Відповідь:

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. Реєстрація платниками податку податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

 

  1. Питання: Хто реєструє в ЄРПН розрахунок коригування сум ПДВ?

Відповідь:

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платникові податку, підлягає реєстрації:

постачальником, якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації;

отримувачем, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника.

 

  1. Питання: В якому податковому періоді включаються суми ПДВ до податкового кредиту згідно податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням термінів?

Відповідь:

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних.

 

 

  1. 12. Питання: В якому розмірі застосовуються штрафні санкції за порушення граничного строку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних?

 

Відповідь:  штраф в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.

13/06/2017

Начальник Самбірської ОДПІ                                                            І.В.Малецький  

податкова

Переглядів: 288