ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
Зроблено ще один крок в напрямку відновлення курсування поїзду міжнародного сполучення Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща)
Дата новини: 2015-10-21

 

3 2

20 жовтня 2015 року в місті Хирів відбулась робоча зустріч представників органів влади України та Республіки Польща щодо відновлення курсування поїзду міжнародного сполучення Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща).

Участь в робочій зустрічі взяли, з боку української сторони: голова Старосамбірської районної ради Орест Бонк,  начальник Львівської дирекції ДТГО “Львівська залізниця” Ярослав Федак, начальник пасажирського відділу  Львівської дирекції ДТГО “Львівська залізниця”, заступник начальника НВПС «Смільниця» Святослав Шестопал, Хирівський міський голова Іван Голубець, Терлівський сільський голова Михайло Рудавський,  Стар’явський сільський голова Михайло Потічний та інші.

З польської сторони були присутні: староста Бещадського повіту Марек Андрух, представник польської громадської організації «Я люблю залізницю Польщі» Ігор Вуйцяк, депутат Саноцького повіту Юрій Зуба та громадський діяч, волонтер Ігор Костів.

Голова Старосамбірської районної ради Орест Бонк зазначив, що метою робочої зустрічі є відновлення курсування поїзду міжнародного сполучення Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща), який сприятиме розвиту прикордонних населених пунктів, а також популяризації даного сполучення, як одного із туристичних маршрутів.

За результатами обговорення даного питання для реалізації намірів сторони домовились про необхідність здійснення наступних дій:

– в найкоротший термін на рівні керівництва залізниць та прикордонних служб узгодити деталі одноразового заїзду дрезини РКР колією 1435мм ДТГО «Львівська залізниця» від міжнародний пункт пропуску «Смільниця–Кросценко» до залізничної станції Хирів.

-Створити спільну робочу групу з врегулювання технічних питань.

– Напрацювати спільні заходи для уникнення перевезення пасажирами потягу незаконної продукції (контрабанди).

Українська сторона взяла на себе зобов’язання:

–   Вжити заходів з упорядкування колії та габариту зі своєї сторони.

– Виступити ініціатором створення громадської організації «Я люблю залізницю» з метою включення її представників до спільної робочої групи з написання міжнародних інвестиційних проектів спрямованих на розвиток даного залізничного сполучення.

Польська сторона, в свою чергу, зобов’язалась:

– Звернутися до Регіональної залізниці із клопотання відновити курсування поїзду міжнародного сполучення Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща), що був призупинений у 2010 році.

– Подати пропозиції щодо перевізника, який буде обслуговувати даний залізно-дорожній маршрут.

Сторони також домовились чергову зустріч провести в м. Жешів (Республіка Польща).

Питання відновлення курсування поїзда є на особистому контролі в голови Львівської обласної державної адміністрації, який незважаючи на щільність свого робочого графіку перебування в Старосамбірському районі долучився до робочої зустрічі та висловив свою підтримку щодо вирішення цього питання.     

На завершення зустрічі Орест Бонк наголосив, що відновлення курсування поїзда сприятиме не тільки розвитку туризму, але і покращить умови життя людей, а тому влада повинна піти на зустріч людям та зробити все для того щоб відновити курсування даного потяга.

 

Переглядів: 399