ГОЛОВНІ ПОДІЇ РАЙОНУ
==червень== м.Добромиль
Дата новини: 2018-05-30

salina 2Саліна – трагедія світового виміру, адже тут в червні1941року більшовицькою владою було замордовано та скинуто в соляні шахти, які до війни забезпечували сіллю  значну  частину Європи, понад 3000 учителів, священників, адвокатів, господарів, патріотів своєї землі, вихованих у християнському дусі, у традиціях української родини, котрі були в авангарді національного відродження.

На місці трагедії, за кошти небайдужих та меценатів, зведено меморіальний комплекс «Біль Саліни». Для внесення  його, як об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, минулого року виготовлено облікову документацію, відповідно до Порядку передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1760.

Щорічно, починаючи з 1990 року, в останню неділю червня в урочищі «Саліна», поблизу Добромиля, відбуваються скорботні заходи з вшанування пам’яті жертв більшовицького комуністичного режиму, на які з’їзджаються люди не лише з різних регіонів України, а й поза меж нашої Держави: з Польщі, з Англії, з Канади, з США.  Зустріч учасників заходу відбувається в місті Добромиль на площі Ринок, біля приміщення колишньої тюрми НКВД, поруч із ратушею.

Наш  громадянський обов’язок, як національно-свідомого громадянина завжди пам’ятати про тих більше ніж три тисячі жертв комуністичного терору. 

Тому закликаємо усіх, у кого б’ється у грудях милосердне серце людини, хто відчуває обов’язок перед тими, котрі відійшли від нас внаслідок геноциду, перед майбутнім своїх дітей і внуків, хто хоче добра для всіх людей на нашій землі приходити і долучатися до скорботних заходів, які проводяться щорічно в останню неділю червня на знак вшанування пам’яті українських патріотів замордованих комуністичним режимом у Добромильській тюрмі та в урочищі Саліна .

Цьогоріч захід відбудеться 30 червня .

Закликаємо всіх учасників під час проведення поминальних заходів утриматися від партійної символіки, не робити з цього заходу політичного піару, а щиро молитися на святому місці. Саліна – це дзвін болю всієї України, що бив, б’є та продовжує бити на сполох, аби не допустити байдужості у людські душі.

Пам’ятаймо, Вони вмирали за  вільну Україну, за свободу  кожного з нас!  І присутність, кожного з нас, буде виявом для них найбільшого дару  пам’яті та усвідомлення їхньої героїчної смерті.2 

2

Переглядів: 286